مدیر هسته گزینش
محمود قربان پور
 

    .
۱۳۹۷/۱۱/۱۹

استاندار خراسان رضوی:

سیاستی دارای منزلت است که در خدمت اخلاق، فرهنگ و اقتصاد باشد

استاندار خراسان رضوی گفت: سیاست مادامی که در خدمت اخلاق، فرهنگ و اقتصاد باشد؛ دارای منزلت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رزم حسینی در دیدار با آیت الله سید احمد حسینی خراسانی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر این که با اهتمام بر استمرار خدمات استانداران گذشته و تمرکز بر موضوع اقتصاد قبول مسئولیت کرده است؛ گفت: در شرایط امروز، فعالیت های اقتصادی عین سیاست است.
وی با بیان این که انتظار ایجاد اشتغال صرفا دولتی، توقعی نابجاست؛ افزود: علی رغم تامین زیر ساخت ها در کشور، از توانمند سازی مردم و جوامع محلی و روستایی غفلت شده است. 
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: امروز و در شرایط کنونی باید کشور را با تفکر بخش غیر دولتی، مدیران آینده نگر و توسعه گرا اداره کرد.
رزم حسینی  با اشاره به آمار مقایسه ای برخی شاخص ها در قبل و بعد از انقلاب و تاکید بر این که نباید وجود کاستی ها را نادیده گرفت؛ تصریح کرد: این موضوع نباید ما را از تلاش برای تحقق اهداف عالیه انقلاب و نظام و همچنین خدمت به مردم باز دارد.
رزم حسینی از تمرکز گرایی، بروکراسی نحس، پیر و مزمن اداری، اختلافات سیاسی، بزرگ بودن دولت و‌گران اداره شدن آن، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در آموزه های دینی، عدم انسجام ارکان حکومت، قوانین مزاحم و عدم تناسب اختیارات استانداران متناسب با وظایف آن ها از جمله چالش های اداره کشور یاد کرد.
وی افزود: در چنین شرایطی و به منظور استفاده از ظرفیت ها، مثلث توسعه اقتصادی شامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ارکان حکومت و کارآفرینان به عنوان مجاهدان اقتصادی ترسیم و در استان کرمان تمرین شد.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:  اجرای این مثلث دارای الزاماتی است که نخستین آن تبلیغ و ترویج ارزش های دینی در حوزه اقتصاد و کارآفرینی از طریق علما، ائمه جمعه، نخبگان، گروه های مرجع، دانشگاهیان و ... است.
رزم حسینی گفت: با اجرای این طرح به دنبال توانمند سازی مردم و جوامع محلی و روستایی هستیم تا علاوه بر تامین پایدار معیشت، زمینه مهاجرت معکوس به روستاها نیز فراهم شود.
وی اظهار داشت: نگرش به کارآفرینان و سرمایه دارانی که ثروت خود را قانونی و مشروع به دست آورده اند از زالو صفت و غارتگر باید به مجاهد اقتصادی تغییر کند.
وی با اشاره به این که نامگذاری 10 سال اخیر رهبر معظم انقلاب با رویکرد اقتصادی بوده است؛ افزود: جهاد اقتصادی نیاز به مجاهد دارد و قطعا کارگزاران دولت نمی توانند این مجاهدان باشند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار گفت: سیره ائمه و بزرگان دین ارتباط با متمولین متدین و استفاده از سرمایه های آنان در راستای خدمت به اسلام بوده است.
آیت الله سید احمد حسینی خراسانی تاکید کرد: امروز اوج سیاست و دیانت ما، حل مشکلات اقتصادی مردم است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
وی با ابراز خرسندی از حضوررزم حسینی به عنوان استاندار خراسان رضوی، گفت: به شهادت اقتصادیون و متخصصان این حوزه و با عنایت به تجارب موفق صورت گرفته؛ وجودشان عطیه و موهبت برای استان است و بارقه ای از امید در مردم ایجاد شده.
آیت الله حسینی خراسانی تاکید کرد: گفتمان توسعه اقتصادی را باید تدریجی، آرام و بدون ایجاد حساسیت در استان نهادینه کرد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۰۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۳۰۱۷۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۶ نفر
آماربازدیدکنندگان