مدیر هسته گزینش
محمود قربان پور
 

    .
۱۳۹۷/۱۱/۱۹

رئیس مجمع نمایندگان استان:

تفاهم نامه های معین‌ اقتصادی شهرستان ها مایه امیدواری بخش‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان است

رئیس مجمع نمایندگان استان تفاهمی که برای معین‌های اقتصادی هر شهرستان به امضا می‌رسد، انصافا مایه امیدواری بخش‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حمید بنایی در شصت و یکمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی مشهد گفت: بسیاری از دشمنان ما تصور می‌کردند که شاید بعد این حجم از تحریم‌ها و مشکلات مردمی، دهه پنجم انقلاب اسلامی را مشاهده نکنیم.
 وی با بیان این که همه ما باید در راستای توسعه اقتصادی استان گام برداریم؛ تاکید کرد: آحاد مردم و مسئولان همچنان مصمم و ثابت قدم، پای کار ایستاده‌اند.
بنایی ضمن ابراز خرسندی از اینکه شافعی معین شهرستان گناباد و حسین‌زاده معینی بجستان و کاخک را قبول کردند؛ اظهار داشت: از حضور این افراد در مسائل اقتصادی استقبال خواهیم کرد.
 وی تاکید کرد: باید در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به پیشرفت‌های مدنظرمان دست پیدا کنیم.
نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: بروکراسی اداری انقلاب و نظام ما را فلج کرده است.
 وی اظهار کرد: ما در هرکجای عالم اگر به رشد و توسعه اقتصادی بنگریم با چهار پایه اساسی توسعه روبه‌رو خواهیم شد. اولین پایه گفتمان قالب اقتصادی و نگاه مثبت به کار و دومین پایه امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت قضایی است.
 وی ادامه داد: در هر کجای دنیا تا سیستم قضایی از سرمایه‌گذاری حمایت نکند، کسی جرات سرمایه‌گذاری را ندارد. پایه سوم توسعه نیز کاهش بروکراسی اداری است، انقلاب سال 57 ما به صورت همه‌جانبه بوده و انقلاب در بخش اداری رخ نداده و بروکراسی اداری انقلاب و نظام ما را فلج کرده است.
 نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایه چهارم توسعه، عنوان کرد: بخش چهارم آن نظارت دولت قرار دارد، دولت تاجر در هیچ کجای عالم موفق نبوده، دولت تاجر رقیب شماست، دولت کوچک و ناظر است که همواره می‌تواند به خوبی عمل کند.
 رحیمی جهان آبادی تصریح کرد: در بحث بودجه‌ امسال که بسته شد، بخش اعظمی از این پول را به خود دولت باز خواهیم گرداند تا امورات خود را اداره کند. هزینه بالا حکومت و اداره کردن کشور کمرشکن شده و بخش بزرگی از این پول که باید در بخش تولید و رشد اقتصادی کشور بکار گرفته شود، در راستای اداره خود دولت استفاده می‌شود.
حجج اسلام صادقی و خاکشور ائمه جمعه گناباد و کاخک هم در این جلسه ضمن اعلام حمایت از طرح های اقتصادی استاندار و انتقال این نگرش به مردم شهرستان، تاکید کردند: باید فرهنگ کار و تولید در بین مردم گسترش یابد و بتوان نیروی کارآمد تربیت کرد.
توجه به نقاط محروم و روستایی، توجه به توسعه متوازن در اقصی نقاط استان از دیگر تاکیدات ائمه جمعه گناباد و کاخک در این جلسه بود.
# مطالبه استاندار، ورود ائمه جمعه به موضوع فرهنگ توسعه اقتصادی است
حجت الاسلام و المسلیمن دستجردی امام جمعه قوچان نیز با اشاره به دیدار اخیر استاندار خراسان با ائمه جمعه سراسر استان، توجه به توانمند سازی و اقتصاد خانوار را قابل ستایش دانست.
وی تاکید کرد: برای توفیق در این راستا باید مدیرانی کارآمد و توسعه گرا تربیت شوند در غیر این صورت نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد.
امام جمعه قوچان با بیان این که مطالبه استاندار، ورود ائمه جمعه به موضوع فرهنگ توسعه اقتصادی است؛ گفت: ما نیز متتقابلا انتظار داریم روسای ادارات در شهرستان ها در نماز جمعه شرکت کنند.
وی ضمن انتقاد از عدم استقرار صنایع مولد در شهرستان، خاطر نشان کرد: قوچان دارای فرصت های خوبی است که به درستی از آن ها استفاده نشده است.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۸۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۳۰۱۵۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۵ نفر
آماربازدیدکنندگان