مدیر هسته گزینش
محمود قربان پور
 

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

فردوسی حکیم نه تنها برای ایرانیان که برای تمامی فارسی زبانان دنیا قابل احترام است

همزمان با ۲۵ اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مراسمی در زادگاه این حماسه سرای فارسی، با حضور مسئولان کشوری و استانی، شخصیت های داخلی و خارجی برگزار شد.

همزمان با 25 اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مراسمی در زادگاه این حماسه سرای فارسی، با حضور مسئولان کشوری و استانی، شخصیت های داخلی و خارجی برگزار شد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم تاکید کرد:  فردوسی حکیم نه تنها برای ایرانیان که برای تمامی فارسی زبانان دنیا قابل احترام است.
وی افزود: این شاعر ایرانی با شهرت جهانی می تواند همانند گذشته عنصر وحدت بخش میان همه کشورهای فارسی زبان باشد.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: فرودسی بزرگ با سرودن شاهنامه، زبان و هویت فارسی را زنده و حفظ کرد و ما نیز امروز به عنوان میراث داران این فرهنگ غنی باید در این مسیر تلاش کنیم.  
رشیدیان با بیان این که همه ما هویت، زبان، ادب و فرهنگ مان را مدیون بزرگ شاعر حماسه سرا، فردوسی شهیر هستیم؛ خاطر نشان کرد: فردوسی چه در زمان حیات و چه بعد از حیات خود با شعر و حماسه گویی اش فرهنگ، هویت و زبان ملت ایران را حفظ کرد و برای آیندگان به ارث باقی گذاشت.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی، عصر اینترنت،  فضای مجازی و تعارض فرهنگ ها؛  باید با زنده نگاه داشتن زبان فارسی و هویت ملی، در راستای حفظ و حراست از زبان فارسی همت کنیم.
رشیدیان با تاکید بر این که ملت متمدن ایران همواره صلح طلب بوده و هستند؛ گفت: نمیشود از صلح سخن گفت و از 52 شهید وقایع اخیر فلسطین و بیش از دو هزار و 500 زخمی آنان که از حق حکومت و سرزمین خود محروم شده اند یاد نکرد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان