مدیر هسته گزینش
محمود قربان پور
 

    .
۱۳۹۶/۰۳/۱۸

عملکرد صحیح گزینش، به توانمند سازی نیروی انسانی دستگاه ها منجر می شود

دومین جلسه باز آموزی تحقیق ویژه گزینشگران هسته گزینش استانداری در سال جاری


با حضور مدیر هسته گزینش استانداری خراسان رضوی، دومین جلسه باز آموزی تحقیق ویژه گزینشگران هسته گزینش استانداری در سال جاری، برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود قربان پور دراین جلسه اظهار داشت: از مهم‌ترین سیاست‌های حاکم برگزینش در نظام اداری کشور، فرمان امام خمینی (ره) به ستاد پیگیری تخلفات قضایی و اداری است.
وی افزود: از ملاک‌های مورد تأکید در این فرمان برای مقامات و کارشناسان گزینش گر عبارت‌اند از: صالح بودن، تعهد، صاحب اخلاق کریمه بودن و توجه به مسائل روز؛ هم‌چنین این گزینش گران می‌بایست تنگ‌نظر و تندخو نباشند و درعین‌حال، در امر گزینش مسامحه و سهل‌انگاری نکنند و ملاک برای گزینش را حال فعلی افراد بدانند.
مدیر هسته گزینش استانداری خراسان رضوی گفت: اصل سوم قانون اساسی، سیاست‌های دولت را مقرر داشته است که از برخی از آن‌ها اصولی برای نظام اداری، امور استخدامی و گزینش قابل استنباط است. ازجمله این سیاست‌ها، رفع تبعیضات ناروا است، اعمال این بند درواقع بیان‌کننده اصل منع تبعیض است. گزینش منصفانه و بدون تبعیض از ابزارهای تحقق عدالت اجتماعی است و رعایت اصل منع تبعیض به معنای فراهم کردن زمینه به‌کارگیری همه نیروهای مستعد است.
قربان پور ادامه داد: در بند سوم سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری به بهبود معیارها و روزآمدی روش‌های گزینش منابع انسانی به‌منظور جذب نیروی انسانی توانمند، متعهد، شایسته و پرهیز از تنگ‌نظری‌ها، نگرش‌های سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای، تأکید شده است.
وی تصریح کرد: عملکرد صحیح نیروهای گزینش به توانمند سازی نیروی انسانی دستگاه ها و انتخاب افرادی شایسته و متعهد منجر می شود.
گفتنی است؛ در این جلسه فیلم کوتاه آموزش تحقیق به نمایش در آمد و اصول و ضوابط مربوطه شامل: منبع یابی، نگارش تحقیق، اصل اختفا، روابط عمومی و ... مورد بحث قرار گرفت.


منبع : هسته گزینش
تعداد بازدیدها : ۴۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان